ІСТОРІЯ КАФЕДРИ
В 1920 році в м. Дніпродзержинську (у ту пору Кам’янському) відкриті курси підвищення кваліфікації металургів, першими учнями яких стали робітники Дніпровського металургійного заводу. Пізніше курси були перетворені в політехнікум, а в 1930 році цей навчальний заклад став першим вечірнім інститутом в Україні. Кафедра машинобудування (МБ), як окремий підрозділ почала функціонувати з 1948 році. Спочатку своєї роботи кафедра випускала інженерів-механіків у кількості 10–20 чоловік на рік, за весь час роботи кафедри спеціальність отримали більш як 5000 чоловік.
З 1960 по 1967 рік це був завод–втуз. Відповідно до наказу від 18.06.1956 г. №133 у Дніпродзержинському вечірньому металургійному інституті ім. Арсенічева створено два факультети: металургійний і технологічний.
У 1968 році на базі кафедри МО були створені кафедри технології машинобудування, прикладної механіки, пізніше кафедри: автомобілі та автомобільне господарство, технології харчових та переробних виробництв.
У 1964 році співробітники кафедри Павленко Б.А. і Іванченко Ф.К випустили навчальний посібник «Механічне обладнання сталеплавильних цехів», за яким навчались студенти усіх металургійних вузів держави. З 1976–1981 рік виходить із печаті навчальний посібник «Машини і агрегати металургійних заводів» до складу авторів якого входили співробітники кафедри. Багато випускників кафедри стали керівниками великих підприємств, державними діячами, вченими, конструкторами, керівниками цехів та відділів, зокрема: Подберезний Микола Петрович – лауреат Державної премії, к.т.н., генеральний директор металургійного комбінату;. Бойко Володимир Миколайович – головний механік ДМКД; Білошапка Іван Миколайович – директор Баглійського коксохімічного заводу; Юрасов Павло Павлович – директор Дніпродзержинського коксохімічного заводу; Добрик Олександр Вікторович – директор заводу електровиконавчих механізмів, керівник стану 350 на ДМКД, голова Дніпровського райвиконкому; Петренко Віктор Данилович – директор Дніпродзержинського механічного заводу; Кульчиковський Анатолій Михайлович – голова Заводського райвиконкому; Суббот Микола Максимович – голова Дніпровського райвиконкому; Бухбіндер Іосиф Абрамович завідувач кафедри ААГ; професор Бельмас Іван Васильович – завідувач кафедри ОХВ.
У свій час завідувачами кафедри були: член кор. АН УРСР Іванченко Ф.К., професор Павленко Б.А., професор Лієпа І.І., професор Бейгул Олег Олексійович.
На даний момент завідувач кафедри «Галузевого машинобудування» з 1 вересня 2021 року призначено д.т.н., доцента Кругляк Ірину Василівну.
З метою підвищення якості підготовки фахівців в умовах прямих зв'язків з підприємствами та установами, залученням до навчального процесу високо-кваліфікованого виробничого персоналу, ефективного використання матеріально-технічної бази університету та підприємств для спеціальності «Металургійне обладнання» була створена філія кафедри на базі Дніпровського металургійного комбінату.
На сьогодні кафедра галузевого машинобудування забезпечує випускникам якісну фундаментальну підготовку, високу загальну культуру, навички науково-дослідної роботи за спеціальністю «Металургійне обладнання».